Adwokat Zawiercie

Szanowni Państwo,

serdecznie witam na stronie internetowej mojej Kancelarii, której siedziba mieści się w Zawierciu.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na kierunku Prawo oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. Ukończyłam aplikację adwokacką pod patronatem adwokata Mai Galas, a następnie złożyłam egzamin adwokacki i zostałam wpisana na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką w Katowicach. Od 2013 r. współpracuje z Kancelarią Adwokacką Mai Galas w Czeladzi.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Zdobyłam doświadczenie zawodowe w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu różnych dziedzin prawa. Specjalizuję się w prawie cywilnym, w tym: prawie spadkowym (nabycie spadku, dział spadku, zachowek), prawie nieruchomości (zasiedzenie) oraz prawie rodzinnym (rozwód, separacja, alimenty, kontakty, władza rodzicielska, podział majątku), prawie karnym (występując jako obrońca bądź pełnomocnik), jak również, prawie ubezpieczeń społecznych (odwołania od decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych).

adwokat Magdalena Richert-Gieszkiewicz

 

Kancelaria Adwokacka Zawiercie

Kancelaria adwokacka to miejsce, gdzie można skorzystać m.in. z porad prawnych, czy obsługi prawnej. Kancelaria prawna świadczy szeroki zakres usług prawnych, zapewniając swoim klientom pełne wsparcie i profesjonalną pomoc prawną. Bez względu na rodzaj sprawy czy stopień jej skomplikowania, kancelaria adwokacka jest gotowa zapewnić fachową i rzetelną obsługę. Jeśli szukasz specjalisty, Kancelaria Adwokacka adw. Magdaleny Richert-Gieszkiewicz z siedzibą w Zawierciu jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc prawną,

Kancelaria adwokacka oferuje usługi kompleksowej pomocy prawnej, z następujących dziedzin prawa: prawo cywilne (w tym podział majątku, zasiedzenie, spadki), prawo rodzinne (rozwód, separacja, alimenty, kontakty, władza rodzicielska), prawo karne oraz prawo gospodarcze. Kancelaria zajmuje się obsługą prawną spółek, udzielaniem porad prawnym, doradztwem na każdym etapie postępowania sądowego, reprezentacją w sprawach sądowych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej, to zespół Kancelarii adwokackiej jest gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania, udzielić porady prawnej, czy reprezentować Cię przed sądem. 

Adwokat Zawiercie Oferta

Kancelaria adwokacka prowadzona przez adwokata Magdalenę Richert-Gieszkiewicz w Zawierciu, oferuje usługi prawne, zapewniając swoim klientom profesjonalne wsparcie w rozwiązywaniu problemów prawnych. Mam indywidualne podejście do każdej sprawy, mając na uwadze różnorodne potrzeby i oczekiwania klientów. Bez względu na charakter problemu prawnego, adwokat Magdalena Richert-Gieszkiewicz zapewnia skuteczne i profesjonalne doradztwo w każdej sprawie.

Kancelaria adwokacka adwokat Magdaleny Richert-Gieszkiewicz zajmuje się sprawami zarówno z zakresu prawa cywilnego, prawa rodzinnego, jak i prawa karnego. Klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc w sprawach związanych z umowami, nieruchomościami, spadkami, odszkodowaniami, rozwodami, alimentami, czy problemami dotyczącymi wykonywania władzy rodzicielskiej. W przypadku problemów z zakresu prawa karnego, kancelaria adwokacka świadczy również  pomoc w reprezentowaniu klientów na etapie postępowania przygotowawczego, jak i sądowego.

Jednym z najważniejszych atutów kancelarii adwokackiej jest indywidualne podejście do każdej sprawy. Adwokat Magdalena Richert-Gieszkiewicz starannie analizuje każdą sytuację, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki i potrzeby klienta. Dzięki temu klientom zapewniane jest kompleksowe doradztwo i skuteczne rozwiązania, dostosowane do ich konkretnych potrzeb.

Czym zajmuje się adwokat Zawiercie?

Adwokat to zawód zaufania publicznego. Rolą adwokata jest reprezentowanie i doradzanie klientom w kwestiach prawnych. Poniżej znajduje się lista z opisami dotyczącymi tego, czym zajmuje się adwokat:

  • Doradztwo prawne: Adwokat udziela klientom porad prawnych dotyczących różnorodnych kwestii, takich jak prawo rodzinne, prawo pracy, prawo cywilne, prawo karne i wiele innych. Służy pomocą w interpretowaniu (wykładni) przepisów prawa.
  • W ramach kancelarii adwokaci reprezentują klienta w sądzie: Adwokat reprezentuje klientów przed sądami w przypadku sporów sądowych. Bierze udział w rozprawach, składa pisma, przedstawia twierdzenia i dowody, broni interesów klienta oraz prowadzi negocjacje w celu osiągnięcia korzystnego rozstrzygnięcia.
  • Tworzenie dokumentów prawnych: Adwokat przygotowuje różnego rodzaju dokumenty prawne, takie jak umowy, pisma, pozwy, czy wnioski. Zapewnia, że dokumenty są zgodne z obowiązującym prawem i chronią interesy klienta.
  • Negocjacje i mediacje: Adwokat może  brać udział w negocjacjach, pomagając stronom w rozwiązywaniu sporów pozasądowych. 
  • Przedstawianie klienta w transakcjach prawnych: Adwokat może reprezentować klientów w transakcjach prawnych, takich jak sprzedaż nieruchomości, czy zawieranie umów handlowych. 

 

  • Badanie przypadków i przygotowanie strategii prawnej: Adwokat analizuje faktury, badając przepisy prawa i precedensy dotyczące konkretnego przypadku. Tworzy strategię prawna, która pomoże klientowi osiągnąć zamierzony rezultat i minimalizować ryzyko prawne.
  • Reprezentowanie klientów w procesie windykacyjnym: Adwokat może pomagać klientom w odzyskiwaniu należności, zarówno na drodze sądowej, jak i pozasądowej. Wnosi pozwy, prowadzi negocjacje z dłużnikami i działa w celu egzekwowania praw klienta.
  • Obrona w sprawach karnych: Adwokat może pełnić rolę obrońcy w sprawach karnych. Reprezentuje oskarżonego przed sądem, przygotowuje strategię obrony, bada dowody i przeprowadza przesłuchania w celu ochrony interesów swojego klienta.
  • Świadczy usługi prawne: Adwokat może specjalizować się w konkretnych dziedzinach prawa, takich jak prawo korporacyjne, prawo pracy, prawo rodzinne, prawo podatkowe itp. Dzięki temu może zapewnić klientom bardziej wyspecjalizowaną i precyzyjną pomoc prawną

Najczęściej zadawane pytania przez Klientów kancelarii adwokackiej

Jak skorzystać z usług kancelarii adwokackiej?

Celem skorzystania z usług kancelarii adwokackiej, należy skontaktować się z kancelarią telefonicznie, e-mail’owo lub osobiście,  przedstawić swoją sprawę i umówić się na spotkanie z adwokatem.

Czy adwokat zostanie przydzielony mi z urzędu, czy mogę wybrać adwokata samemu?

Strona postępowania ma możliwość skorzystania z pomocy adwokata, którego sama wybierze. Istnieje również możliwość skorzystania z pomocy z urzędu, jednakże wiąże się to z koniecznością złożenia wniosku do sądu i spełnienia odpowiednich wymogów wynikających z przepisów.

Czy kancelaria adwokacka posiada w swojej ofercie porady prawne?

Tak, kancelarie adwokacka oferuje porady prawne.

Czy kancelaria udziela pomocy prawnej firmom?

Tak, kancelaria adwokacka udziela pomocy prawnej zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom.

Czy mieszkając poza Zawierciem można skorzystać z usług kancelarii znajdującej się w Zawierciu?

Tak, można skorzystać z usług kancelarii adwokackiej znajdującej się w Zawierciu, niezależnie od miejsca zamieszkania. Kancelaria świadczy również usługi on-line.

Czy kancelaria adwokacka oferuje usługi z zakresu spraw karnych?

Tak, kancelaria oferuje usługi z zakresu spraw karnych. Udzielamy porad prawnych dot. obrony w sprawach karnych, pomagamy pokrzywdzonym, reprezentujemy w sprawach o wykroczenia, jak i w sprawach karnych.

Zostałem oszukany przez Internet. Czy mogę skorzystać z pomocy adwokata?

Tak, w przypadku oszustwa przez Internet warto skonsultować się z adwokatem, który może udzielić pomocy prawnej i doradzić w dalszych krokach.

Kiedy najlepiej skorzystać z pomocy adwokata?

Najlepiej skorzystać z pomocy adwokata, w każdej sytuacji, gdy ma się jakiekolwiek problemy prawne, nawet na wczesnym ich etapie, gdy sprawa nie trafiła jeszcze do sądu.